Gaisa kvalitāte, kādu
ikdienā elpojam

Telpās, kurās tiek pavadīta ikdiena Latvijā krasi atšķiras gan no ēkas projekta kopējās kvalitātes, gan inženiersistēmu risinājumiem, jo ir celtas savstarpēji grūti salīdzināmos apstākļos - sākot ar pirmskara laiku, līdz mūsdienu jaunbūvēm. Tāpēc arī komforta un veselīguma apstākļi var būt ļoti dažādi pat vienas ēkas ietvaros. Viens no svarīgākajiem apstākļiem ir gaiss. Telpās tas tiek piesārņots dažādos veidos:

1)

Cilvēku un dzīvneiku izelpa

2)

Dažāda veida smakas no virtuves, sanmezgla utml.

3)

Izsmidzināmie ķīmiskie produkti

4)

Putekļi un dzīvnieku spalva

5)

Mitrums no dušas, vannas un veļas mazgāšanas

Kādi ir gaisa kvalitātes parametri?

Vienkāršākie parametri ir: temperatūra;
CO2 līmenis; relatīvais gaisa mitrums.

Ja kāds no šiem parametriem neatbilst normai, tas rada būtisku risku cilvēka veselībai, strauji samazinās komforta līmenis, kā arī var pieaugt ēkas iekštelpu pelējuma iespējamība. Ir pierasts stereotips, ka lielu daļu no šī var nedaudz atrisināt atverot logus un izvēdinot telpas, bet šis veids ir pilnībā energo neefektīvs risinājums. Tas rada būtisku apkures rēķinu pieaugumu, kā arī caur logu telpā var iekļūt putekļi un nevēlamas skaņas no ielas.
Izvērtējot iepriekšminētos riskus - jaunbūvēs, renovācijās, dzīvokļos būtu jāizvēlas ventilācijas iekārtas ar rekuperatoru (siltuma atgūšanu), kas nepieļaus ievērojami pieaugt apkures izmaksām gada aukstajos mēnešos, būs nodrošināts gaisa filtrācijas process kā arī kalpos kā nepārtraukta ventilācijas sistēma optimālai gaisa apmaiņai arī siltajos mēnešos.

Ventilācijas iekārtas privātmājām

Rekuperācijas ventilācijas iekārta komplektā ar kontroliera bloku veido sabalansētu, centralizētu ventilācijas sistēmu, kontrolētu kartā telpā ar siltuma atgūšanu līdz pat 90%.

Viens no populārākajiem gaisa rekuperācijas veidiem- ventilācijas iekārtas centralizēti uz ēku vai ēkas daļu kopā. Tas nozīmē jaunbūvē, mājā, dzīvoklī vai renovācijas objektā ir iespēja izbūvēt sistēmu ar vienu rekuperācijas iekārtu un gaisa vadiem līdz katrai nepieciešamajai telpai. Mūsdienās plašu atsaucību ir guvusi gaisa vadu sistēmas izbūve caur sadales kolektoriem. Šo gaisa vadu izmērs ir tikai 75mm, kas ļauj pēc iespējas mazāk zaudēt mājas lietderīgo platību. Standarta rekuperācijas iekārtas svārstās ar jaudu (gaisa apmaiņa) no 230m3/h līdz 580m3/h, kurām iestrādāts plākšņu siltummainis, bet ir pieejami arī jaunākās paaudzes entalpijas siltummaiņi. Entalpijas siltummainis ir ventilācijas iekārtu nākotne, jo caur siltummaiņa plāksnēm tiek atgūts ne tikai siltums no telpas, bet arī mitrums. Šis aspekts ir ļoti svarīgi ziemas mēnešos, kad āra gaisam ir ļoti zems relatīvais mitrums. Nokļūstot telpās sausam gaisam, var rasties diskomforts – ķermeņa āda paliek sausāka, tiek novērotas problēmas ar acīm, kad tām apkārtēja vidē nav pietiekams relatīvais mitrums.)

Siltummainis Rotora vai plākšņu
Tips Horizontālais/ vertikāls/ pie griestiem stiprināms
Gaisa ražība 150-600m3/h
Stravas spriegums (V) 230
Pievienojuma diametrs (mm) 125-160
Svars (kg) 30-80
Siltumatguves Efektivitāte (%) 83-90
Wi-fi vadība no datora vai telefona
Ir jautājumi par ventilāciju,
sazinieties ar mums!

Mūsu profesionālā komanda operatīvi
sagatavos projektu, ņemot vērā jūsu
objekta specifiku un vajadzības.