Ventilācija ar rekuperāciju dzīvoklim
/ / Ventilācija dzīvoklim

Ventilācija dzīvoklim

Sērijveida daudzdzīvokļu ēku telpās ventilācijas sistēma iekļauj tikai dabisku gaisa nosūci no virtuves, vannas istabas un tualetes. Šī ventilācijas sistēma ir krietni novecojusi, un lielā daļā šo dzīvokļu tā vairs nestrādā. Jaunajos dzīvokļu projektos nereti līdzekļi tiek ietaupīti tieši uz kvalitatīvas un efektīvas ventilācijas sistēmas ierīkošanu. Tāpēc katram no mums individuāli ir jāapzinās, cik efektīvi, kā un vai vispār šobrīd telpas, kurās mēs dzīvojam, tiek ventilētas.

Vai telpās cīnāties ar tādām problēmām kā bezgaiss, mitrums, pelējums, aizsvīduši vai norasojuši logi?

Mitrums uz loga

Ventilācija telpās tiek veikta arī atverot logus, taču šai metodei ir vairāki trūkumi. Piemēram, siltumenerģijas zudums, piesārņojuma iekļūšana telpā, nevienmērīga telpu ventilācija un tamlīdzīgi.

Lai rūpētos par savu veselību un ietaupītu līdzekļus par patērēto siltumenerģiju, kas tiek zaudēta vēdinot telpas atverot logu, ir vērts apsvērt ventilācijas ierīkošanu savā dzīvoklī.


Kāpēc nepieciešams ierīkot ventilāciju dzīvoklī?

1. Eiropas Savienības energoefekvtivitātes prasību ievērošana

Lai cīnītos ar vienu no mūsdienu aktuālākajām problēmām – globālo atkarību no enerģijas importa un energoresursu trūkuma, kā arī pēc nepieciešamības ierobežot klimata pārmaiņas visā pasaulē, Eiropas Savienības direktīva 2012/27/EU nosaka minimalās ēku energoefektivitātes prasības.

Šī direktīva paredz ES valstīs pakāpeniski ieviest pasākumus, lai nodrošinātu, ka jaunbūves un renovētas ēkas atbilst šīm noteiktajām minimālajām energoefektivitātes prasībām. Jau šobrīd atjaunojot un ierīkojot pareizu un telpām atbilstošu ventilāciju tiks izpildītas šīs prasības.

2. Samazinātas apkures izmaksas

Jauno prasību ieviešana jaunbūvēs un renovējamās ēkās palīdz ne vien cīnīties ar milzīgo energoresursu patēriņu un tā trūkumu globāli, bet ļauj arī ēku īpašniekiem un iedzīvotājiem ietaupīt patērēto energoresursu daudzumu, līdz ar to samazinot apkures izmaksas.

Viena no būtiskākajām energoresursu ietaupīšanas sadaļām saistīta ar pareizi izbūvētu ventilācijas sistēmu, kas spēj nodrošināt siltuma atguvi. ECOVENT piedāvā izbūvēt ventilāciju ar gaisa rekuperatoru arī dzīvoklī. Ar šo ventilācijas sistēmu tiek nodrošināts, ka no telpas ar rekuperatora palīdzību izplūstošais siltais gaiss sasilda ienākošo svaigo gaisu.

Rekuperācijas sistēmas modelis

Rekuperācijas sistēmas darbības princips balstīts uz to, ka siltais iekštelpu gaiss, plūstot ārā caur siltummainim, uzsilda ienākošo auksto gaisu. Rezultātā netiek zaudēta silumenerģija, kas jau bija radusies telpās.

3. Uzlabota gaisa kvalitāte telpās

Ikvienā telpā ir jāpievērš uzmanība arī gaisa kvalitātei. Telpu gaisa kvalitāti būtiski ietekmē dažādi parametri, piemēram:

 • temperatūra;
 • relatīvais gaisa mitrums;
 • CO2 līmenis;
 • piesārņojums;

Ja kāds no parametriem neatbilst normai, sākumā tas rada diskomfortu, piemēram, galvassāpes, grūtības koncentrēties, nogurumu.

Savukārt pastāvīgs nelabvēlīgs mikroklimats telpās rada labvēlīgu vidi pelējuma rašanai. Tādejādi mums radot nopietnu risku veidoties veselības problēmām, kas visbiežāk ir saistītas ar imunitātes pasliktināšanos un elpceļu slimībām.

Pirmā pazīme, kas liecina par palielinātu mitruma daudzumu dzīvoklī vai mājā, ir norasojuši logi…

Mitrums dzīvoklī ir viena no aktuālākajām problēmām valstīs, kas atrodas mēreni siltā un mitrā reģionā – arī Latvijā.

Cilvēku ilgstoša uzturēšanās telpās, mājsaimniecības darbu veikšana – trauku, grīdas mazgāšana, ēdiena gatavošana, kā arī nepietiekama un nepareiza telpu vēdināšana ir cēloņi palielinātam mitruma daudzumam dzīvoklī. Tāpat mitruma daudzums telpās ir ļoti atkarīgs no ēkas tipa un tās būvniecības.


Kāds ir labākais ventilācijas risinājums dzīvoklī?

Ventilācijas ar rekuperāciju iekārta

Lai ieviestu vislabvēlīgāko klimatu un energoefektīvāko risinājumu dzīvoklī, ECOVENT kā labāko risinājumu rekomendē izbūvēt decentralizētas rekuperācijas iekārtas. Tās ir piemērotas gadījumos, kad nebojājot esošo telpu tehnisko stāvokli nav iespējas izbūvēt sarežģītāku ventilācijas sistēmu ar gaisa vadiem.

Dzīvokļos rekuperācijas sistēma tiek montēta vairākās telpās vienlaicīgi, nodrošinot spiediena un gaisa apmaiņas balansu. Šī sienā iebūvējamā ventilācijas iekārta komplektā ar kontroles bloku veido sabalansētu, decentralizētu ventilācijas sistēmu ar siltuma atgūšanu līdz pat 90%.

Dzīvokļa ventilācijas shēma

Cik izmaksā ventilācijas uzstādīšana dzīvoklī?

ECOVENT piedāvā pilnu ventilācijas sistēmas montāžu Jūsu dzīvoklī. Mums ir pieredze ventilāciju uzstādīšanā dažāda veida dzīvokļos – gan pirmskara mājā un sērijveida dzīvokļu ēkās, gan arī jaunajos projektos.

Telpas veidsIekārtas cenaUzstādīšanas izmaksas
Dzīvoklisno 300 EURno 150 EUR

Ventilācijas sistēmas kopējā cena ir mainīga atkarībā no telpas izmēra, plānojuma un specifikas.

ECOVENT ventilācijas sistēmu ierīkošanas pakalpojumi ietver pilnu servisu. Lai mēs sniegtu saviem klientiem visefektīvāko rezultātu, kā arī lai spētu nodrošināt mūsu pakalpojuma kvalitāti, mēs piedāvājam gan konsultācijas, gan objekta apsekošanu, ja nav pieejams telpu tehniskais projekts. Bez šaubām veicam arī ventilācijas sistēmas montāžu, un nodrošinām garantiju par iekārtām un ventilācijas sistēmu.

Vairāk informācijas par mūsu pakalpojumu servisu vari aplūkot šajā lapā.

Ja vēlies uzstādīt ventilāciju savā īpašumā vai uzzināt papildu informāciju, sazinies ar mums nosūtot ziņu mūsu kontaktu formā vai zvanot 26377749

Nosūtiet mums ziņu šeit…

Mūsu profesionālā komanda sazināsies ar Jums, lai noskaidrotu visas nepieciešamās papildu detaļas, un spētu sagatavot labāko piedāvājumu ņemot vērā Jūsu objekta specifiku, prasības un vajadzības, tāpat savu ziņu variet nosūtīt uz mūsu e-pastu info@ecovent.lv.

  NOSŪTIET MUMS ZIŅU ŠEIT

  Mūsu profesionālā komanda sazināsies ar Jums, lai noskaidrotu visas nepieciešamās papildu detaļas, un spētu sagatavot labāko piedāvājumu ņemot vērā Jūsu objekta specifiku, prasības un vajadzības

  Tāpat savu ziņu variet nosūtīt uz mūsu e-pastu  info@ecovent.lv
  Augšupielādējiet ēkas/mājas plānu

  Nav izvēlēts fails