saules-paneli
/ / Saules paneļi Latvijā

Saules paneļi Latvijā

Saules paneļi Latvijā:

Saules paneļi ir viena no alternatīvajām enerģijas avotu iespējām Latvijā. Tomēr, lai gan ir nepieciešama saulaina bagāta vide, lai saules paneļi varētu ražot elektrību, Latvijas klimats ir piemērots elektroenerģijas ražošanai no saules paneļiem. Ka arī, saules paneļi var ražot elektrību pat tad, ja nav tieša saules gaisma. Visefektīvākais laiks, kad saules paneļi var ražot vislielāko jaudu ir saulaini dienas laiki, bet pat aukstajā un mākoņainajā laikā tie joprojām var ražot nelielu daudzumu elektrības.

Mākoņainās dienās saules paneļi joprojām var ražot elektroenerģiju, taču ar samazinātu jaudu. Tas ir tāpēc, ka pat mākoņainās dienās daļa saules gaismas var iekļūt mākoņos un sasniegt saules paneļus. Tomēr saražotās elektroenerģijas daudzums būs mazāks nekā saulainā dienā.

Lai nodrošinātu pastāvīgu elektroenerģijas piegādi pat dienās, kad nav saules, daudzas saules paneļu sistēmas ir pieslēgtas elektrotīklam. Tas ļauj saulainās dienās saražotās elektroenerģijas pārpalikumu atgriezt tīklā un izmantot dienās, kad saules nav.

Vēl viena iespēja ir izmantot enerģijas uzkrāšanas sistēmas, piemēram, akumulatorus, lai uzkrātu saules paneļu saražotās elektroenerģijas pārpalikumu. Uzkrājamo enerģiju var izmantot dienās, kad nav saules, lai darbinātu māju vai ēku.

Kopumā, lai gan saules paneļi ir visefektīvākie saulainās dienās, joprojām ir pieejamas iespējas ražot un uzglabāt elektroenerģiju dienās, kad nav saules.

Noderīgi zināt: 

Novietojot paneļus leņķa diapazonā no 10 grādiem līdz 40 grādiem virzienā DA, D vai DR no katra uzstādītā saules paneļu kW var saražot virs 1000 kW/h gadā.

Tomēr, jāatzīmē, ka saules paneļu ražotā jauda var atšķirties atkarībā no daudziem faktoriem, piemēram, paneļu kvalitātes, virsmas novietojuma un saules stara leņķa. Turklāt, saules paneļi var būt ilgtermiņa investīcija, un tie ne vienmēr ir piemēroti visiem māju vai uzņēmumu īpašniekiem. Tādēļ, lai saprastu, cik lielu jaudu saules paneļi var ražot Latvijas klimatā, ir svarīgi konsultēties ar pieredzējušiem speciālistiem un izvērtēt savas individuālās vajadzības un iespējas.

Ja arī Jūs esat izlēmis par labu saules paneļu uzstādīšanai savā īpašumā, tad aicinām aizpildīt pieteikumu. Mūsu konsultants ar Jums sazināsies un sagatavos priekš Jums labāko piedāvājumu!