ventilācija ar rekuperāciju

Kas ir gaisa rekuperators?

Rekuperators ir iekārta, kuras galvenā funkcija ir nodrošināt gaisa apmaiņu telpās ar siltuma atguves metodi

Ventilācija ar rekuperāciju tiek saukta arī par ventilāciju ar siltuma atgūšanu atkārtotai tās izmantošanai, līdz ar to ļaujot reģenerēt līdz pat 90% aizplūstošās siltumenerģijas.

ECOVENT piedāvā ierīkot Jūsu privātmājā vai citās telpās rekuperācijas iekārtas no Titon ražotāja. Šīs iekārtas ir vieni no populārākajiem rekuperatora modeļiem Anglijā, Vācija un Francijā. Titon rekuperācijas iekārtu uzbūvē izmantoti augstākās klases pieplūdes un nosūces ventilatori, kā arī visa kontroles elektronika, kas nodrošina ļoti energoefektīvu rekuperatora darbību.
Rekuperators Smarty V 3x

Kā darbojas ventilācijas rekuperācijas iekārta?

Gaisa rekuperācijas mehānisms no telpas izplūstošā gaisa siltumenerģiju izmanto, lai sasildītu telpā ienākošo svaigo gaisu no ārpuses vai otrādi – atdzesē ieplūstošo gaisu izmantojot izplūstošo gaisu.

Šī sistēma ļauj efektīvi kontrolēt un regulēt telpas vides rādītājus izmantojot stacionāro vadības paneli telpā un tālvadības aplikāciju.

Rekuperators nodrošina vienmērīgu gaisa apmaiņu telpās, nezaudējot esošo siltuma enerģiju. Ventilācija ar rekuperāciju tiek plaši lietota jau vairākus gadus, taču sabiedrība nav pietiekami informēta par ieguvumiem ierīkojot savās mājās ventilāciju, kas apvienota ar rekuperatoru.

Rekuperācijas sistēmas darbības princips

Rekuperācijas sistēmas modelis-2

Rekuperācijas sistēmas vadība

Rekuperācijas iekārtas vadība

Ventilācijas vadība notiek caur stacionāro vadības paneli, kas ir ierīkots telpā. 

Vadību un nepieciešamos uzstādījumus ir iespējams kontrolēt un iestatīt izmantojot attālinātas vadības  pulti, kas darbojas ar wi-fi palīdzību. Caur šo vadības paneli ir iespējams mainīt gaisa plūsmas daudzumu, temperatūru, kā arī kontrolēt mitruma līmeni telpā.

Kādām ēkām ir piemērota ventilācija ar rekuperatoru?

Šādu ventilācijas sistēmu ir iespējams ierīkot gan dzīvoklī, gan privātmājā, gan arī tādās publiskās telpās kā mācību klases, auditorijas, ofisu telpas, kafejnīcas u.tml.

Cik maksā ventilācijas sistēmas ierīkošana?

Telpas veidsIekārtas cenauzstādīšanas izmaksaspiezīmes
Dzīvoklis300 EUR150 EUR
Privātmājano 28 EUR/m2Ar rekuperatoru
Publiska telpano 4 000 EURTelpas platība sākot no 60 m2

Jāņem vērā, ka ventilācijas uzstādīšana ir atkarīga no telpu specifikas. Lai uzzinātu labāko iespējamo piedāvājumu Jūsu telpām, sazinieties ar mums sūtot e-pastu uz info@ecovent.lv vai aizpildiet mūsu kontaktu formu.

Gaisa rekuperācijas priekšrocības

 • Tiek samazināti patērētie energoresursi, līdz ar to būtiski samazinās apkures izmaksas aukstajā periodā un atdzesēšanas izmaksas siltajā gada periodā

 • Ieplānojot rekuperācijas sistēmas ierīkošanu jaunbūvē, ir iespēja jaunajā mājoklī ieplānot zemākas jaudas apkures sistēmu

 • Uzlabota gaisa kvalitāte telpās, nodrošinot svaigu un filtrētu gaisu visā mājoklī vai citās telpās

 • Labvēlīgs iekštelpu mikroklimats – pielāgota telpas temperatūra un mitruma līmenis
Ieguvumu ikona

Kā notiek gaisa rekuperācijas iekārtas montāža?

Jaunbūvē, mājā, dzīvoklī vai jebkurā citā renovācijas objektā ir iespēja izbūvēt ventilācijas sistēmu ar vienu rekuperācijas iekārtu un gaisa vadiem, kas noved līdz katrai nepieciešamajai telpai. Mūsdienās plašu atsaucību ir guvusi gaisa vadu sistēmas izbūve caur sadales kolektoriem. Šo gaisa vadu izmērs diametrā ir tikai 75mm, kas ļauj pēc iespējas mazāk zaudēt izmantojamās telpas platību.

Gaisa vadi ventilācijas izbūvei
Ventilācijas gaisa vadi
Rekuperācijas iekārta privātmājai

Standarta rekuperācijas iekārtām ir iestrādāts plākšņu siltummainis, taču ECOVENT piedāvājumā ir arī jaunākās paaudzes entalpijas siltummaiņi.

Kas ir entalpijas siltummainis?

Entalpijas siltummainis ir ventilācijas iekārtu nākotne, jo caur šādām siltummaiņa plāksnēm tiek atgūts ne tikai siltums no telpas, bet arī mitrums. Šis aspekts ir ļoti svarīgi ziemas mēnešos, kad āra gaisam ir ļoti zems relatīvais mitrums. Telpās nonākot sausajam gaisam no ārpuses, mums var rasties diskomforts – ķermeņa āda paliek sausāka, tiek novērotas problēmas acīm, jo apkārtēja vidē nav nodrošināts pietiekams relatīvais mitrums.​

  NOSŪTIET MUMS ZIŅU ŠEIT

  Mūsu profesionālā komanda sazināsies ar Jums, lai noskaidrotu visas nepieciešamās papildu detaļas, un spētu sagatavot labāko piedāvājumu ņemot vērā Jūsu objekta specifiku, prasības un vajadzības

  Tāpat savu ziņu variet nosūtīt uz mūsu e-pastu  info@ecovent.lv
  Augšupielādējiet ēkas/mājas plānu

  Nav izvēlēts fails