Mitrums koka mājā
/ / Paaugstināts mitrums mājā?

Paaugstināts mitrums mājā?

Biežākā problēma sākoties aukstajai gada sezonai ir palielināts mitruma daudzums mājoklī. Paaugstināts mitrums var rasties ne tikai vecās ēkās, bet arī jaunbūvēs un dzīvokļos. Kā ar to efektīvi cīnīties, skaidro Ecovent speciālisti.

Kāpēc mājā rodas mitrums?

Bez šaubām mitrums telpās visbiežāk ir vecu, koka vai nenosiltinātu ēku problēma. Pirmais un būtiskākais uzdevums ir novērst mitruma cēloni. Tālāk, kad cēlonis ir novērsts, var ieviest dažādus preventīvos pasākumus, kas palīdzēs saglabāt normālu mikroklimatu.

Bieži mitruma problēma saistāma ar pārlieku hermētiski noslēgtu telpu. Ēkas būvniecības laikā nereti telpas tiek izbūvētas pilnībā hermētiski noslēgtas, tai skaitā ar gaisu necaurlaidīgiem logiem, tāpat arī būvniecības laikā tiek izmantoti necaurlaidīgi ēkas apdares materiālus. Šādās telpās mitrumam nav iespējas cirkulēt caur ēkas sienām vai logiem, kā rezultātā mitrums paliek telpās, un ilgstošā laika posmā veidojas paaugstināts mitrums ar tam izrietošajām sekām – kondensāts uz logiem un sienām, pelējums, slikta pašsajūta. Šādā gadījumā efektīvākais veids kā cīnīties ar mitrumu ir atbilstošas ventilācijas ierīkošana. Gaisa nosūce un ieplūde palīdzēs atbrīvoties no mitruma telpās, uzlabos telpu mikroklimatu un Jūsu pašu labsajūtu uzturoties telpās.

Iespējams, ka mitruma iemesls telpās nav saistīts ar būvniecības laikā pieļautām kļūdām. Paaugstināts mitrums telpās veidojas arī koka vai nenosiltinātās mājās. Cilvēki, kuru mājokļi ir koka ēkās bieži meklē risinājumus mitruma samazināšanai telpās.

Mitrums koka mājās

Papildu tam, ka koka mājās vieglāk veidoties paaugstinātam mitrumam no tādiem ārējiem apstākļiem kā nokrišņi un gruntsūdeņi, savu mitruma daudzumu veido arī ikdienas aktivitātes, piemēram, ēst gatavošana, dušas vai vannas apmeklēšana, veļas žāvēšana u.tml.

Ēkas konstrukciju visvairāk ietekmē tieši ārējie faktori, tāpēc svarīgi ir atcerēties par koka mājas apdares materiāliem. Mūsdienās ir pieejami visdažādākie apdares līdzekļi, kas palīdz pasargāt koka būves no mitruma. Bez šaubām pareizi izbūvēta koka jaunbūve ir viens no priekšnoteikumiem, lai tajā neveidotos nevēlams mitrums, taču gadījumā, ja koka māja nav jaunbūve, pastāv risinājumi, kas mitrumu var samazināt. Būtiski ir māju nepārtraukti apdzīvot, tādejādi veidojot siltuma plūsmu caur sienām. Aukstā un nevēdinātā koka mājā ir paaugstināts risks rasties mitrumam un pelējumam, līdz ar to, iesakām māju aukstajā un mitrajā sezonā kurināt regulāri.

Mitrumu koka mājā var samazināt līdz normas robežai ar dažādām aktivitātēm.

  • Pirmkārt, māja regulāri ir jāvēdina, kā arī jāsilda vai jākurina. Tas palīdzēs radušos mitrumu regulāri izžāvēt, kā rezultātā tas neveidosies pastiprināti.
  • Otrkārt, būtiski kontrolēt, cik efektīva mitruma nosūce ir tādās telpās kā virtuve, vannas istaba, veļas žāvēšanas telpa. Svarīgi šajās telpās uzturēt pēc iespējas sausāku klimatu, jo virtuvē, kā arī vannas istabā ikdienā rodas vislielākais mitrums.
  • Žāvējot drēbes istabā, būtiski nodrošināt telpā svaiga gaisa pieplūdi un siltumu.
  • Vienkāršākais un efektīvākais veids, kā uzlabot telpu mikroklimatu ir ventilācijas ierīkošana. Tas palīdzēs novērst mitrumu un nodrošinās nepārtrauktu svaiga gaisa pieplūdi. Ventilācijas ierīkošana gan privātmājā, gan dzīvoklī ir vienkāršs, ērts un efektīvs risinājums pārlieku liela mitruma novēršanai.

Pirms ierīkot ventilāciju, vērts zināt!

Katra māja vai dzīvoklis ir individuāls projekts, tāpēc Ecovent speciālisti katru projektu izskata individuāli, piedāvājot atbilstošāko risinājumu. Ventilāciju nevajadzētu ierīkot pašu spēkiem, ja vēlaties, lai ventilācijas sistēma pēc iespējas kvalitatīvāk pildītu savu funkciju. Nereti cilvēki uzskata, ka pašu spēkiem ierīkota ventilācija būs finansiāli izdevīgāks risinājums, taču tā nebūt nav. Lielākoties šī pašu spēkiem ierīkotā ventilācija nav gana efektīva vai izmaksā krietni dārgāk, jo tā nav ierīkota tehniski pareizi. Līdz ar to, nereti tiek izmantots nelietderīgi daudz materiālu un iekārtu, kas nesniedz vēlamo rezultātu.

Ecovent piedāvā efektīvas rekuperācijas iekārtas, kas ir pārbaudītas vairākos efektivitātes testos. Mūsu piedāvātās iekārtas ir gan efektīvas, gan ergonomiskas. To uzstādīšana ir vienkārša un ātra.

Ja jūsu mājā vai dzīvoklī ir nepieciešams novērst mitrumu vai gluži vienkārši Jūs vēlaties uzlabot mikroklimatu savā mājoklī, sazinieties ar mūsu Ecovent komandu. Mēs atbildēsim uz Jums interesējošiem jautājumiem, kā arī individuāli konsultēsim par ventilācijas ierīkošanu Jūsu īpašumā.

Mēs esam par to, lai ikviens savās mājās justos komfortabli par to nepārmaksājot! Mēs esam par ilgtspēju un labsajūtu! Sazinieties ar mums nosūtot ziņu kontaktu formā vai nosūtot ziņu e-pastā uz info@ecovent.lv .