Mitruma mērītājs telpām
/ / CO2 līmeņa kontrole telpās

CO2 līmeņa kontrole telpās

Ikvienam cilvēkam ir jāpievērš pastiprināta uzmanība un jākontrolē savas apkārtējas vides gaisa kvalitāti. Galvenokārt gaisa kvalitāti nosaka tādi rādītāji kā temperatūra telpā, mitrums, CO2 daudzums. ECOVENT piedāvā iznomāt speciālu klimata staciju CO2 līmeņa, mitruma un temperatūras noteikšanai un monitorēšanai. Ar šīs iekārtas palīdzību Jums ir iespēja veikt mērījumus un kontrolēt veselīga klimata līmeni dzīvoklī, privātmājā, ofisā vai jebkurā citā telpā.

Olgļskābās gāzes jeb CO2 daudzums telpās būtiski ietekmē cilvēka labsajūtu un veselību!

Optimālas labsajūtas un nekaitīguma robežas rādītājs ir līdz 500ppm, jeb “parts per million” (”šo rādītāju var izteikt arī mums biežāk izmantotā rādītājā – mililitri uz litru jeb ml/l).

Kādas var būt sekas uzturoties telpās ar neatbilstošu mikroklimatu?

Ja telpās CO2 līmeņa rādītājs palielinās par 20% no normas, cilvēka organismam sāk parādīties pirmās pazīmes par skābekļa nepietiekamību. Pirmkārt, ķermenis uz skābekļa trūkumu norāda ar nogurumu. Tālāk, ja līmenis sasniedz 700-1000 ppm, veidojas izteikts nogurumu ar miegainību. Arvien CO2 līmenim palielinoties telpā, un sasniedzot mērījumu rezultātu robežā 1000-2500ppm, veidojas paaugstināts risks veselībai un labsajūtai, jo šādā situācijā organismam izteikti pietrūkst skābeklis.

Īsāk sakot, pārlieku liela CO2 līmeņa koncentrācijas gadījumā veidojas veselības traucējumi, kas izpaužas ar tādiem simptomiem kā:

  • galvassāpes
  • paaugstināts pulss
  • bezmiegs
  • izteikts nogurums.

Pats būtiskākais ir pievērst uzmanību skābekļa līmenim guļamistabās; bērnu istabās; klasēs; auditorijās un telpās, kurās cilvēki uzturas ilgāku laika posmu. Ne mazāk svarīga ir regulāra telpu klimata kontrole ziemas periodā, kad vairāk tiek slimots ar vīrusu infekcijām un citām slimībām. Būtiski ir sekot līdzi telpu klimatam – mitrumam, temperatūrai, un regulāri veikt telpu ventilāciju. Par to, kāpēc ir būtiski pievērst uzmanību svaigam gaisam telpās, kurās uzturamies, var lasīt šeit.

Kopumā ja telpas ir labi izolētas, tajās nav ierīkota ventilācija, un telpā regulāri uzturas vairāki cilvēki ar mājdzīvniekiem, pastāv liels risks, ka CO2 līmenis visdrīzāk pārsniegs 2500ppm robežu. Tā jau ir robeža, kas rada apdraudējumu mūsu veselībai. Klimata stacijas ievietošana telpā ir viens no labākajiem rīkiem CO2 līmeņa kontrolei.

Kā rīkoties, lai uzlabotu gaisa kvalitāti telpās?

Sekojot līdzi svarīgākajiem gaisa parametriem telpās, Jūs varēsiet pasargāt savu un Jūsu tuvinieku veselību! Kad tiks noteikts, kādi rādītāji Jūsu telpās nav atbilstoši normai, var veikt konsultāciju ar ventilācijas speciālistiem. Speciālisti palīdzēs rast labāko un izdevīgāko risinājumu Jūsu gadījumā.

Lai saņemtu papildu informāciju par iespēju iznomāt vai iegādāties klimata staciju Jūsu iekštelpu mikroklimata mērīšanai un kontrolei, sazinieties ar mūsu speciālistiem izmantojot e-pastu vai zvanot uz 26377749, un mēs sniegsim atbildes un konsultēsim Jūs par visiem interesējošiem jautājumiem.